AKTUALNOŚCI

By seniorzy czuli się bezpieczniej...

W trosce o nasze starsze osoby, warto pomyśleć jak zadbać o bezpieczeństwo dla seniorów. Grupą społeczną najbardziej narażoną na działania złodziei i oszustów są niestety osoby starsze. Każdy z pewnością zetknął się już z metodami na wnuczka, na inkasenta, na hydraulika. Seniorzy mieszkający sami stanowią cel ataków wszelkiego typu pozbawionych skrupułów oszustów. Wykorzystują oni empatię osób starszych oraz ich wrażliwość i wiarę w drugiego człowieka.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w dniu 27.11.2017r. organizował po raz trzeci spotkanie informacyjne pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Spotkanie poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej w Polance Wielkiej. Mieszkańcy Gminy mogli otrzymać profesjonalne porady dotyczące między innymi tego jak nie stać się ofiarą oszustów, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w domu i środowisku, co można zrobić, aby nie paść ofiarą nieuczciwego przedstawiciela handlowego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjanci zwrócili uwagę na prawidłowe poruszenie się po drogach pieszych zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim, przypomnieli seniorom podstawowe przepisy ruchu drogowego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na używanie przez nich elementów odblaskowych.

Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, wymiany informacji i własnych doświadczeń. Organizatorzy dziękują seniorom za przybycie oraz aktywne uczestnictwo.

Mamy nadzieję, iż te spotkania na stałe wpiszą się w harmonogram wydarzeń w naszej Gminie.


środa, 21 października 2020r.Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Polanka Wielka 32-607
ul. Długa 61
tel. 33 848 80 19